OFERTA EDUCATIONALA

In Scoala Gimnaziala Nr. 84 invata   1226 de elevi repartizati in 42 de clase cu predare in limba romana, astfel:

• invatamant prescolar – 4 grupe
  • invatamant primar – 24 clase: 5 clase pregatitoare, 6 clase I, 5 clase a II-a, 5 clase a III-a, 3 clase a IV-a.
  • invatamant secundar inferior (gimnazial) – 14 clase: 4 clase a V- a, 4 clase a VI- a, 3 clase a VII- a, 3 clase a VIII- a.

Oferta educationala este imbunatatita prin cursurile optionale desfasurate in fiecare an scoalar. In anul scolar 2016-2017 in unitatea noastra se desfasoara urmatoarele optionale:

NR. CRT. CLASA TITLUL OPŢIONALULUI NUMELE ŞI PRENUMELE PROFESORULUI
1 a V-a  D CURIZITĂŢI GEOGRAFICE PALAMARIU VALENTINA
2 a V-a B UNIVERSUL NUMERELOR MOTOROI ELENA
4 a V-a A,B, C,D T.I.C BULUGEAN ŞTEFANIA MARIA
5 a VI-a A,B,C,D FOLCLOR ROMÂNESC ENEA ILONA

MIHAI ANA

6 a VI-a A,B,C,D T.I.C BULUGEAN ŞTEFANIA MARIA
7 a VII-a A,B,C T.I.C BULUGEAN ŞTEFANIA MARIA
8 a VIII-a A,B,C POLINOAME ŞI FRACŢII ALGEBRICE MOTOROI ELENA BATRINESCU CLAUDIA

MILITARU OANA

9 a VIII-a A,B,C T.I.C BULUGEAN ŞTEFANIA MARIA

In unitatea noastra  se desfasoara programul “Scoala dupa scoala” ce vine in intampinarea familiilor care se confrunta cu problema supravegherii copiilor dupa programul scolar obligatoriu punand la dispozitia acestora doua pachete educationale – afterschool si semiinternat. Luna februarie 2017 da startul inscrierilor in cele cinci clase pregatitoare care vor       exista in anul scolar 2017-2018, iar Ziua Portilor Deschise va avea loc la o data care se va stabili ulterior.